Komplexního řešení se využívá v těch aplikacích, kdy klient požaduje dodat filtrační zařízení na klíč a zároveň dodávat též servisní práce.
Oblasti nasazení nelze přesně specifikovat – tyto řešení lze využívat jak pro filtraci atmosférického prachu, plynných škodlivin nebo jejich kombinaci.

Jedná se o koncept klasické odsávané lakovací stěny doplněný o vícestupňovou filtraci a současně přívodní jednotku vzduchu. Lakovací stěna je modulové konstrukce a dodává se v pracovních délkách od 1000 mm při pracovní výšce 1000 nebo 2000 mm.

Pro menší provozy nabízíme také lakovací stoly s rozměry začínajícími na 1200x2000x1200 (ŠxVxH). U těchto jednotek není součástí přívodní jednotka vzduchu. Výhodou těchto jednotek však je možnost objednání bez montáže. Lze si je tedy instalovat svépomocí a šetřit náklady.

Všechny typy jednotek jsou vybaveny 2-stupňovou filtrací s možností instalace uhlíkových filtrů pro záchyt plynných škodlivin.
První stupeň filtrace slouží k záchytu převážné většiny přestřiku. Tento filtr se mění nejčastěji. Jedná se o skládaný papírový filtr.
Druhý stupeň filtrace – G3, zachytává zbylé částice, které projdou přes papírový filtr.
Třetí stupeň se skládá z filtru na jemný prach (třída filtrace F7) a uhlíkových patron. Uhlíková filtrace slouží k odloučení zápachu a škodlivých látek z barev s organickými rozpouštědly. Pro barvy na vodní bázi není uhlíková filtrace nutná.

Pro dotaz na konkrétní reference nebo návrhy systémů, vyplňte dotazník, nebo nás kontaktujte osobně.