Adsorpční filtry s aktivním uhlím

Photo: Filtrační patrony KS KOPA s aktivním uhlím

Filtrační patrony KS KOPA s aktivním uhlím

Patrona sestává ze dvou válců s rozdílnými průměry, zhotovenými ze speciálního děrovaného plechu v eloxovaném provedení. Meziprostor, který vyplývá z rozdílných průměrů válců, udává šířku vrstvy aktivního uhlí. Na setřásacím zařízení se aktivní uhlí optimálně naplní do tohoto meziprostoru. Uzavřená patrona je opatřena těsněním, které zaručuje plynotěsné usazení na základním rámu. Patrony se upevní na základní rám třemi speciálními svorníky přes bajonetový uzávěr a vytvoří tak stabilní filtrační jednotku.

více
Photo: Filtrační patrony KS KOPA BIG

Filtrační patrony KS KOPA BIG

Filtrační systém KS KOPA se skládá z ukládacího rámu a z filtračních patron naplněných aktivním uhlím. Patrony jsou vyrobeny z eloxovaného kovu nebo z nerezu. Pro vysoké průtoky se používají patrony typ KS KOPA-BIG.
Použití: Odtahy z lakoven, odloučení zápachu z kuchyní a grilů, adsorpce kerosinu v letištních halách, odtahy ze svařování, adsorpce škodlivin z pájení, průmyslové škodliviny z chemického a elektrotechnického průmyslu, smogové plyny, jaderná energetika.

více
Photo: Kompaktní jednotka s aktivním uhlí KS BD, filtrační systém KS KOPA

Kompaktní jednotka s aktivním uhlí KS BD, filtrační systém KS KOPA

Představují operativní řešení pro odloučení plynných škodlivin z přírodního nebo odpadního vzduchu. Jednotky jsou vyrobeny z hliníkových rámových profilů, opláštění je z pozink. plechu. Standardně jsou vybaveny dvoustupňovou filtrací: 1° = kapsové filtry F7 pro filtraci jemných prachových částic, 2° = filtrační patrony KSKOPA. Filtrační systém KS KOPA, KS BD je doporučen a schválen ČIŽP Praha.
Použití: Odtahy z lakoven, odloučení zápachu z kuchyní a grilů, adsorpce kerosinu v letištních halách, odtahy ze svařování, adsorpce škodlivin z pájení.

více
Photo: Filtrační jednotky KS BD BIG

Filtrační jednotky KS BD BIG

Filtrační jednotky KS BD BIG představují snadné řešení pro vysoké koncentrace škodlivin a velké průtoky do 30 000 m3/h. Jsou vyrobeny z rámových profilů, opláštění je z pozinkovaného plechu. Jednotky jsou standardně vybaveny dvoustupňovou filtrací.
Použití: Odtahy z lakoven, odloučení zápachu z kuchyní a grilů, adsorpce kerosinu v letištních halách, odtahy ze svařování, adsorpce škodlivin z pájení.

více
Photo: Panel filtr KS WA

Panel filtr KS WA

Panel filtr s moderním filtračním médiem.Médium obsahuje aktivní uhlí a předfiltr. Obsah aktivního uhlí je 400g/m2. Filtr slouží k záchytu plynných škodlivin. Panel filtr KS WA jsou efektivním řešením k odstranění zápachů a ke zlepšení kvality vzduchu. Panel filtr KS WA je novou generací filtrů pro adsorpci plynů včetně předfiltru.

více
Photo: KS Nice Air

KS Nice Air

KS NICE AIR – malá kompaktní jednotka s jedním stupněm filtrace, která čistí vzduch od plynných škodlivin a zápachů. Hlavní použití k stávajícím rozvodům vzduchotechniky, pasivním domům a všude tam kde je třeba mít čistý vzduch.

více
Photo: Adsorpční filtr s aktivním uhlím AFP

Adsorpční filtr s aktivním uhlím AFP

Kompaktní filtry KS-AFP jsou vynikajícím řešením pro odstranění molekulárního znečištění a zlepšení jakosti přívodního a cirkulačního vzduchu v klimatizovaných budovách. Rám filtru je z recyklovaného nehořlavého, bezhalogenového polystyrolu, filtračnímédium je v rámu utěsněné polyurethanem.
Použití: Mikroelektrotechnický průmysl, letiště, hotely, restaurace, administrativní budovy, muzea, nemocnice, laboratoře, farmaceutický průmysl, smogové plyny.

více
Photo: Kombinovaná filtrace prachových částic a zápachů KS AFP-AZ DUO

Kombinovaná filtrace prachových částic a zápachů KS AFP-AZ DUO

Filtry KS AFP – AZ DUO jsou novou generací filtrů pro adsorpci plynů včetně předfiltru ve třídě filtrace F7, konstruované jako články se skládaným filtračním médiem a rámem s přírubou. Jsou efektivním řešením k odstranění zápachů a ke zlepšení kvality vzduchu v klimatizovaných budovách; důležitý přínos k léčbě tzv. ''Syndromu nemocných budov''.

více
Photo: Adsorpční filtr s aktivním uhlím PL - CARB

Adsorpční filtr s aktivním uhlím PL - CARB

Do kovového rámu je usazeno speciální adsorpční filtrační médium CARBOTEX. Jednostranná krycí mřížka z tahokovu.
Použití: Pro odloučení zápachů z kuchyní a grilů. Vhodné pro adsorpci některých organických uhlovodíků.

více

Aktivní uhlí - neimpregnované

Aktivní uhlí tvořené válcovými granulemi o průměru 3 - 4 mm a délce 4 - 8 mm. Vysoká odolnost proti oděrům, ideální pro adsorpci organických uhlovodíků a zápachů.
Použití: Adsorpce zápachů, škodlivých plynů.

více

Aktivní uhlí - impregnované

Impregnované zrnité nebo granulované aktivní uhlí se nasazuje k adsorpci takových plynů a par, které jsou standardním aktivním uhlím adsorbovány velmi málo nebo vůbec. Jedná se o nízkomolekulární a polární látky s nízkou koncentrací a toxickými účinky.
Použití: v systémech KS KOPA, KS-BD.

více