Lakovny, zápachy

Adsorpční filtry s aktivním uhlím

Photo: Filtrační patrony KS KOPA BIG

Filtrační patrony KS KOPA BIG

Filtrační systém KS KOPA se skládá z ukládacího rámu a z filtračních patron naplněných aktivním uhlím. Patrony jsou vyrobeny z eloxovaného kovu nebo z nerezu. Pro vysoké průtoky se používají patrony typ KS KOPA-BIG.
Použití: Odtahy z lakoven, odloučení zápachu z kuchyní a grilů, adsorpce kerosinu v letištních halách, odtahy ze svařování, adsorpce škodlivin z pájení, průmyslové škodliviny z chemického a elektrotechnického průmyslu, smogové plyny, jaderná energetika.

více
Photo: Kompaktní jednotka s aktivním uhlí KS BD, filtrační systém KS KOPA

Kompaktní jednotka s aktivním uhlí KS BD, filtrační systém KS KOPA

Představují operativní řešení pro odloučení plynných škodlivin z přírodního nebo odpadního vzduchu. Jednotky jsou vyrobeny z hliníkových rámových profilů, opláštění je z pozink. plechu. Standardně jsou vybaveny dvoustupňovou filtrací: 1° = kapsové filtry F7 pro filtraci jemných prachových částic, 2° = filtrační patrony KSKOPA. Filtrační systém KS KOPA, KS BD je doporučen a schválen ČIŽP Praha.
Použití: Odtahy z lakoven, odloučení zápachu z kuchyní a grilů, adsorpce kerosinu v letištních halách, odtahy ze svařování, adsorpce škodlivin z pájení.

více
Photo: Filtrační jednotky KS BD BIG

Filtrační jednotky KS BD BIG

Filtrační jednotky KS BD BIG představují snadné řešení pro vysoké koncentrace škodlivin a velké průtoky do 30 000 m3/h. Jsou vyrobeny z rámových profilů, opláštění je z pozinkovaného plechu. Jednotky jsou standardně vybaveny dvoustupňovou filtrací.
Použití: Odtahy z lakoven, odloučení zápachu z kuchyní a grilů, adsorpce kerosinu v letištních halách, odtahy ze svařování, adsorpce škodlivin z pájení.

více
Photo: Adsorpční filtr s aktivním uhlím AFP

Adsorpční filtr s aktivním uhlím AFP

Kompaktní filtry KS-AFP jsou vynikajícím řešením pro odstranění molekulárního znečištění a zlepšení jakosti přívodního a cirkulačního vzduchu v klimatizovaných budovách. Rám filtru je z recyklovaného nehořlavého, bezhalogenového polystyrolu, filtračnímédium je v rámu utěsněné polyurethanem.
Použití: Mikroelektrotechnický průmysl, letiště, hotely, restaurace, administrativní budovy, muzea, nemocnice, laboratoře, farmaceutický průmysl, smogové plyny.

více
Photo: Adsorpční filtr s aktivním uhlím PL - CARB

Adsorpční filtr s aktivním uhlím PL - CARB

Do kovového rámu je usazeno speciální adsorpční filtrační médium CARBOTEX. Jednostranná krycí mřížka z tahokovu.
Použití: Pro odloučení zápachů z kuchyní a grilů. Vhodné pro adsorpci některých organických uhlovodíků.

více

Aktivní uhlí - neimpregnované

Aktivní uhlí tvořené válcovými granulemi o průměru 3 - 4 mm a délce 4 - 8 mm. Vysoká odolnost proti oděrům, ideální pro adsorpci organických uhlovodíků a zápachů.
Použití: Adsorpce zápachů, škodlivých plynů.

více

Aktivní uhlí - impregnované

Impregnované zrnité nebo granulované aktivní uhlí se nasazuje k adsorpci takových plynů a par, které jsou standardním aktivním uhlím adsorbovány velmi málo nebo vůbec. Jedná se o nízkomolekulární a polární látky s nízkou koncentrací a toxickými účinky.
Použití: v systémech KS KOPA, KS-BD.

více

Filtrační média

polyuretan

Photo: Filtrační médium PPI 10/6,  PPI 10/10

Filtrační médium PPI 10/6, PPI 10/10

(G1) Médium je vysoce odolné proti vlhkosti a je plně regenerovatelné. Struktura filtračního média PPI (měkká pěnová hmota) je odolná proti namáhání, umožňuje mimořádně vysoké náběhové rychlosti při nízkých tlakových ztrátách.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek.

více

přírodní latexové vlákno

Photo: Filtrační médium H 640

Filtrační médium H 640

(G3) Filtrační médium z přírodních latexových vláken pro filtraci hrubých prachových částic. Je dodáván v tloušťkách 20, 30 a 40 mm.
Použití: Používá se především v potravinářství a lékařství.

více

syntetické vlákno

Photo: Filtrační médium 15/100, 15/150

Filtrační médium 15/100, 15/150

(G2) Filtrační média se skládají z neuspořádaně poskládaných netkaných zkroucených syntetických vláken rozdílné tloušťky, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek. Používají se na filtraci hrubých prachových částic.

více
Photo: Filtrační médium B/220, KS B/290

Filtrační médium B/220, KS B/290

(G3-G4) Filtrační média se skládají z neuspořádaně poskládaných netkaných zkroucených syntetických vláken rozdílné tloušťky, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Materiály mají díky progresivní konstrukci vláken extrémně nízké tlakové ztráty a vysokou hromaditelnost prachu.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek.

více
Photo: Filtrační médium 15/350, KS 15/500

Filtrační médium 15/350, KS 15/500

(G3, G4) Filtrační média se skládají z neuspořádaně poskládaných netkaných zkroucených syntetických vláken rozdílné tloušťky, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Materiály mají díky progresivní konstrukci vláken extrémně nízké tlakové ztráty a vysokou hromaditelnost prachu.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek.

více
Photo: Filtrační médium A/300, A/500

Filtrační médium A/300, A/500

(M5) Filtrační médium ze syntetických vláken rozdílné tloušťky, tepelně upravené a zpevněné pojivem s prostředkem pro vázání prachu.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek a jako stropní filtry v lakovacích kabinách a stříkacích boxech.

více
Photo: Filtrační médium  A/560 G

Filtrační médium A/560 G

(M5) Speciální jemná filtrační média jsou vyrobena ze syntetických vláken progresivně zhuštěných, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Na straně čistého vzduchu jsou fixována speciální plastovou ochrannou mřížkou. Materiál je nasycen prostředkem pro vázání prachu.
Použití: nasazují se jako stropní filtry v lakovacích kabinách a stříkacích boxech.

více
Photo: Filtrační médium A/560 G10 - Viledon

Filtrační médium A/560 G10 - Viledon

(M5) Speciální jemná filtrační média jsou vyrobena ze syntetických vláken progresivně zhuštěných, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Materiál je nasycen prostředkem pro vázání prachu. Médium je na straně čistého vzduchu fixováno plastovou ochrannou mřížkou pro zamezení úletu vlákének média.
Použití: Nasazují se jako stropní filtry v lakovacích kabinách a stříkacích boxech.

více

skelné vlákno

Photo: Filtrační médium Glas 1", Glas 2"

Filtrační médium Glas 1", Glas 2"

(G2, G3) Filtrační médium KS Glas 1", 2" se skládá z elastických, kroucených neuspořádaně poskládaných skelných vláken, která jsou v místě styku fixována speciálním plastem. Pro lepší vázání a odlučování částic je médium nasyceno nezávadným prostředkem pro vázání prachu.
Použití: Média se používají jako předfiltry v klimatizačních a větracích jednotkách, především pro záchyt hrubých prach. částic v průmyslu, skladovacích a výrobních halách.

více
Photo: Filtrační médium Glas C, Glas 300

Filtrační médium Glas C, Glas 300

(M6, G4) Filtrační médium Glas C je vyrobeno ze skelných vláken a vyniká vysokou teplotní odolností do 190 °C. Strana čistého vzduchu má speciální ochrannou vrstvu. Speciální médium Glas 300 je vyrobeno ze skelných vláken s teplotní odolností až 300° C.
Použití: Glas C se používá pro odloučení jemného prachu v sušících zařízení a vypalovacích pecích. Glas 300 se používá pro výrobu filtrů do sušících a vypalovacích zařízení v automobilovém průmyslu.

více
Photo: Filtrační médium PA Grün 2", PA Grün 3", PA Grün 4"

Filtrační médium PA Grün 2", PA Grün 3", PA Grün 4"

(G2, G3) Odlučovač přestřiků barev (Paint stop) vyrobený z progresivně zhuštěných a vysoce elastických, nehořlavých skelných vláken. Materiál má vysokou hromaditelnost barevných aerosolů od 3 500 až do 5 900 g/m2 a tím i dlouhý servisní interval výměny.
Použití: Používají se především pro záchyt přestřiků barev, jako tzv. podlahové filtry ve stříkacích boxech.

více
Photo: Filtrační médium  MATIC, KLEEN

Filtrační médium MATIC, KLEEN

(G4) KS odvinovací filtry - jsou vysoce hodnotné vzduchové filtry pro hospodárné nasazení při předfiltraci nebo na prvním stupni filtrace v odvinovacích filtračních systémech. KS odvinovací filtry se skládají z vysoce elastických, napnutých, neuspořádaně uložených vláken. K lepšímu zachycení a vázání prachu je filtrační médium dostatečně impregnováno hygienicky nezávadným prostředkem pro vázání prachu.

více
Photo: Filtrační médium O-FIL, FIBRO

Filtrační médium O-FIL, FIBRO

(G4, G3) KS odvinovací filtry - jsou vysoce hodnotné vzduchové filtry pro hospodárné nasazení při předfiltraci nebo na prvním stupni filtrace v odvinovacích filtračních systémech. KS odvinovací filtry se skládají z vysoce elastických, napnutých, neuspořádaně uložených vláken. K lepšímu zachycení a vázání prachu je filtrační médium dostatečně impregnováno hygienicky nezávadným prostředkem pro vázání prachu.

více

recyklovaný papír

Photo: Podlahový předfiltr KS AFVH

Podlahový předfiltr KS AFVH

Ochranný filtr pro záchyt kapek barvy při stříkání. Venturiho efekt v kombinaci se změnami směru vzduchu, v němž jsou obsaženy částečky barev umožňuje efektivní a vysoce účinnou ochranu. Všechny typy jsou sestaveny ze dvou skládaných kartonů. Otvory v přední stěně jsou umístěny asymetricky oproti otvorům ve stěně zadní. Při průchodu vzduchu filtrem dochází ke změně jeho proudění ve všech třech osách. V zadní stěně tvořené hlubšími záhyby tvaru V vznikají kapsy, ve kterých se zachycují oddělené kapalné částice.
Použití: Jsou nasazovány samostatně nebo jako předfiltr u vícestupňových filtračních systémů na odtazích v lakovnách.

více

Kapsové filtry

Photo: Kapsový filtr KS PAK 85

Kapsový filtr KS PAK 85

(F7) Kapsové filtry KS PAK 85 jsou vyrobeny ze skelných vláken, filtr. médium je na straně čistého vzduchu zpevněno synt. laminovanou gázovinou. Provedení s plastovým nebo pozink. rámečkem.
Použití: Nasazují se jako druhý nebo poslední stupeň filtrace pro odlučování jemného prachu v telekomunikačních ústřednách, potravinářství, nemocnicích, apod.

více
Photo: Kapsový filtr KS PAK-AST/2, KS PAK AST

Kapsový filtr KS PAK-AST/2, KS PAK AST

(M5, F7) Kapsové filtry v antistatickém provedení s certifikátem pro prostředí s nebezpečím výbuchu. Šité kapsy klínovitého tvaru jsou upevněny do čelního rámu z pozink. plechu novou technologií tak, aby byly zaručeny elektrostatické parametry filtru. Certifikováno FTZÚ - Radvanice.
Použití: Nasazují se všude tam, kde se nachází prostředí s nebezpečím výbuchu, především: lakovny, chemické provozy a další speciální aplikace.

více