Filtrační média

Široký sortiment speciálních filtračních médií ze syntetických i skelných vláken pro předfiltraci i hlavní filtraci ve vzduchotechnických a klimatizačních zařízení. Médium PPI je ideální pro hrubou filtraci ve vzduchových clonách. Filtrační média dodáváme v rolích nebo v libovolných přířezech.

Polyuretan

Photo: Filtrační médium PPI 10/6,  PPI 10/10

Filtrační médium PPI 10/6, PPI 10/10

(G1) Médium je vysoce odolné proti vlhkosti a je plně regenerovatelné. Struktura filtračního média PPI (měkká pěnová hmota) je odolná proti namáhání, umožňuje mimořádně vysoké náběhové rychlosti při nízkých tlakových ztrátách.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek.

více

Přírodní latexové vlákno

Photo: Filtrační médium H 640

Filtrační médium H 640

(G3) Filtrační médium z přírodních latexových vláken pro filtraci hrubých prachových částic. Je dodáván v tloušťkách 20, 30 a 40 mm.
Použití: Používá se především v potravinářství a lékařství.

více

Syntetické vlákno

Photo: Filtrační médium 15/100, 15/150

Filtrační médium 15/100, 15/150

(G2) Filtrační média se skládají z neuspořádaně poskládaných netkaných zkroucených syntetických vláken rozdílné tloušťky, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek. Používají se na filtraci hrubých prachových částic.

více
Photo: Filtrační médium B/220, KS B/290

Filtrační médium B/220, KS B/290

(G3-G4) Filtrační média se skládají z neuspořádaně poskládaných netkaných zkroucených syntetických vláken rozdílné tloušťky, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Materiály mají díky progresivní konstrukci vláken extrémně nízké tlakové ztráty a vysokou hromaditelnost prachu.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek.

více
Photo: Filtrační médium 15/350, KS 15/500

Filtrační médium 15/350, KS 15/500

(G3, G4) Filtrační média se skládají z neuspořádaně poskládaných netkaných zkroucených syntetických vláken rozdílné tloušťky, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Materiály mají díky progresivní konstrukci vláken extrémně nízké tlakové ztráty a vysokou hromaditelnost prachu.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek.

více
Photo: Filtrační médium A/300, A/500

Filtrační médium A/300, A/500

(M5) Filtrační médium ze syntetických vláken rozdílné tloušťky, tepelně upravené a zpevněné pojivem s prostředkem pro vázání prachu.
Použití: Nasazují se jako předfiltr nebo 1. stupeň filtrace do klimatizačních a větracích jednotek a jako stropní filtry v lakovacích kabinách a stříkacích boxech.

více
Photo: Filtrační médium  A/560 G

Filtrační médium A/560 G

(M5) Speciální jemná filtrační média jsou vyrobena ze syntetických vláken progresivně zhuštěných, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Na straně čistého vzduchu jsou fixována speciální plastovou ochrannou mřížkou. Materiál je nasycen prostředkem pro vázání prachu.
Použití: nasazují se jako stropní filtry v lakovacích kabinách a stříkacích boxech.

více
Photo: Filtrační médium A/560 G10 - Viledon

Filtrační médium A/560 G10 - Viledon

(M5) Speciální jemná filtrační média jsou vyrobena ze syntetických vláken progresivně zhuštěných, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Materiál je nasycen prostředkem pro vázání prachu. Médium je na straně čistého vzduchu fixováno plastovou ochrannou mřížkou pro zamezení úletu vlákének média.
Použití: Nasazují se jako stropní filtry v lakovacích kabinách a stříkacích boxech.

více

Skelné vlákno

Photo: Nový podlahový filtr pro lakovny - VS LAK

Nový podlahový filtr pro lakovny - VS LAK

Ve spolupráci se zahraničním výrobcem filtračních médií ze skelných vláken přinášíme na trh nový vzduchový filtr VS LAK. Filtr VS LAK je ideálním řešením pro lakovny a stříkací boxy používaný jako první stupeň filtrace (podlahový filtr) k odloučení přestřiků a barevné mlhy z vodou ředitelných a polyurethanových barev.

více
Photo: Filtrační médium Glas 1", Glas 2"

Filtrační médium Glas 1", Glas 2"

(G2, G3) Filtrační médium KS Glas 1", 2" se skládá z elastických, kroucených neuspořádaně poskládaných skelných vláken, která jsou v místě styku fixována speciálním plastem. Pro lepší vázání a odlučování částic je médium nasyceno nezávadným prostředkem pro vázání prachu.
Použití: Média se používají jako předfiltry v klimatizačních a větracích jednotkách, především pro záchyt hrubých prach. částic v průmyslu, skladovacích a výrobních halách.

více
Photo: Filtrační médium Glas C, Glas 300

Filtrační médium Glas C, Glas 300

(M6, G4) Filtrační médium Glas C je vyrobeno ze skelných vláken a vyniká vysokou teplotní odolností do 190 °C. Strana čistého vzduchu má speciální ochrannou vrstvu. Speciální médium Glas 300 je vyrobeno ze skelných vláken s teplotní odolností až 300° C.
Použití: Glas C se používá pro odloučení jemného prachu v sušících zařízení a vypalovacích pecích. Glas 300 se používá pro výrobu filtrů do sušících a vypalovacích zařízení v automobilovém průmyslu.

více
Photo: Filtrační médium PA Grün 2", PA Grün 3", PA Grün 4"

Filtrační médium PA Grün 2", PA Grün 3", PA Grün 4"

(G2, G3) Odlučovač přestřiků barev (Paint stop) vyrobený z progresivně zhuštěných a vysoce elastických, nehořlavých skelných vláken. Materiál má vysokou hromaditelnost barevných aerosolů od 3 500 až do 5 900 g/m2 a tím i dlouhý servisní interval výměny.
Použití: Používají se především pro záchyt přestřiků barev, jako tzv. podlahové filtry ve stříkacích boxech.

více
Photo: Filtrační médium  MATIC, KLEEN

Filtrační médium MATIC, KLEEN

(G4) KS odvinovací filtry - jsou vysoce hodnotné vzduchové filtry pro hospodárné nasazení při předfiltraci nebo na prvním stupni filtrace v odvinovacích filtračních systémech. KS odvinovací filtry se skládají z vysoce elastických, napnutých, neuspořádaně uložených vláken. K lepšímu zachycení a vázání prachu je filtrační médium dostatečně impregnováno hygienicky nezávadným prostředkem pro vázání prachu.

více
Photo: Filtrační médium O-FIL, FIBRO

Filtrační médium O-FIL, FIBRO

(G4, G3) KS odvinovací filtry - jsou vysoce hodnotné vzduchové filtry pro hospodárné nasazení při předfiltraci nebo na prvním stupni filtrace v odvinovacích filtračních systémech. KS odvinovací filtry se skládají z vysoce elastických, napnutých, neuspořádaně uložených vláken. K lepšímu zachycení a vázání prachu je filtrační médium dostatečně impregnováno hygienicky nezávadným prostředkem pro vázání prachu.

více

Recyklovaný papír

Photo: Podlahový předfiltr KS AFVH

Podlahový předfiltr KS AFVH

Ochranný filtr pro záchyt kapek barvy při stříkání. Venturiho efekt v kombinaci se změnami směru vzduchu, v němž jsou obsaženy částečky barev umožňuje efektivní a vysoce účinnou ochranu. Všechny typy jsou sestaveny ze dvou skládaných kartonů. Otvory v přední stěně jsou umístěny asymetricky oproti otvorům ve stěně zadní. Při průchodu vzduchu filtrem dochází ke změně jeho proudění ve všech třech osách. V zadní stěně tvořené hlubšími záhyby tvaru V vznikají kapsy, ve kterých se zachycují oddělené kapalné částice.
Použití: Jsou nasazovány samostatně nebo jako předfiltr u vícestupňových filtračních systémů na odtazích v lakovnách.

více